ابزارها و تاکتیک‌هایی برای تجدید استراتژی و افزایش عملکرد سئو 2024

 • ژانویه 31, 2024
 • حسینی
 • 0 نظرات
 • لایک

امروزه ابزارهای سئو و داشتن تاکتیک‌های متعدد آن از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند و اخیراً فناوری هوش مصنوعی  درحال تبدیل شدن به یک نیروی قوی در شکل‌دهی الگوریتم‌های جستجو و تجربیات کاربر است، اگر می‌خواهید در دنیای سئوی امروزی به خوبی دیده شوید باید ازآخرین روندها و ابزارهای سئو مطلع باشید.

در این راستا مهمترین راه برای بدست آوردن کلید موفقیت، تقویت حضور آنلاین شما و همچنین بهینه سازی استراتژی سئوی خود با هوش مصنوعی مولد و تجربه مولد جستجوی گوگل است.

همچنان که متخصصان تصمیم گرفته‌اند راه‌های جدیدی را برای تطبیق رویکرد خود با موفقیت سئو در سال 2024 پیدا کنند، شما نیز باید با رعایت نکات مربوطه و بالا بردن سطح اطلاعات خود، برای سال 2024 کاملا به روز باشید! اما چگونه می‌توان با هوش مصنوعی مولد و تغییرات مداوم الگوریتم گوگل، استراتژی خود را به سرعت تغییر و ادامه داد؟ چطور می‌توان در صدر آخرین روندهای سئو قرار گرفت، در حالی که عملکرد سایت خود به حداکثر رسیده است؟ هم اکنون با تأثیرگذاری بر نحوه تفسیر و ارائه اطلاعات توسط موتورهای جستجو، توسط  Google's Search Generative Experience (SGE)همه چیز در حال تزلزل و تغییر دادن پویایی اکتشاف آنلاین است. بنابراین، اگر به دنبال باقی ماندن و درعین حال رشد کردن در میان این تغییرات لرزه‌ای هستید، داشتن یک محور استراتژیک ، یکی از ملزومات ضروری است.

کلید موفقیت

در این راهنما، به علاوه دستیابی به استراتژی‌هایی برای کمک به افزایش قابلیت کشف جستجوی خود، ابزارهای موثر برای اجرای آنها نیز معرفی خواهد شد. برخی از پیشرفت‌های مهم که می‌توانید در سال 2024 ایجاد کنید عبارتند از:
 • چگونگی و زمان استفاده از ابزا‌های هوش مصنوعی را بدانید.
 •  بر سئو فنی و بهینه سازی وب سایت تسلط کافی داشته باشید.
 • سئوی خود را کارآمدتر اجرا و اندازه گیری کنید.
راه حلی که به شما کمک می‌کند بدانید سئوی شما در سال جاری چطور کاملاً متحول شده  و شما را در مسیر رتبه بندی بالاتر SERP و عملکرد بهتر قرار می‌دهد این است که ترفندهای کلیدی استراتژی را بررسی کنیم...

چگونه و چه زمانی از ابزارهای هوش مصنوعی برای سئو استفاده کنیم

با اینکه اخیراً در مورد چگونگی استفاده از قدرت هوش مصنوعی (AI) در سال 2024 صحبت زیادی می‌شود، اما مهمترین مطلبی که باید در نظر بگیرید این است که : هوش مصنوعی به هیچ عنوان نمی‌تواند جایگزین انسان باشد.. بهتر است هوش مصنوعی، بیشتر به عنوان یک متحد قدرتمند که برای تقویت توانایی‌های تخصص انسانی وجود دارد، در نظر گرفته شود. همچنین در سال 2024، در مورد ایجاد تعادل کامل و یافتن هم‌افزایی بین نبوغ انسانی و پیشرفت‌های هوش مصنوعی استفاده می‌شود.

با ابزارهای رایگان نوشتن مبتنی بر هوش مصنوعی Ahrefs، می‌توانید:

 •   یک طرح کلی سازمان یافته و به خوبی ساختار یافته را با وارد کردن ایده‌های تقریبی خوددر عرض چند دقیقه دریافت کنید.
 • با بازخوانی محتوای فوری کیفیت، وضوح و خوانایی یک جمله یا پاراگراف را بهبود دهید.
 •  برای دید بهتر در موتورهای جستجو عناوین متا بهینه سازی شده را ایجاد کنید.
 •  برای مقالات خود به سرعت و به راحتی توضیحات متا آموزنده و مناسب سئو را ایجاد کنید.
 • مطالب خود را با دقت ساده و خلاصه کنید.
 •  برای جذب ترافیک بیشتر به وبلاگ خود،از طوفان فکری ایده‌های پست وبلاگی آماده برای استفاده و سئو پسند، استفاده کنید.
 • برای بهبود دسترسی و سئو بدون دردسر، متن جایگزین توصیفی برای تصاویر خود ایجاد کنید.
 • با تولید انواع ایده‌های خلاقانه برای محتوای بعدی خود الهام بگیرید.
هوش مصنوعی، هم برای صرفه جویی زمان مفید بوده، و همچنن از قابلیت خودکارکردن فرآیندهای تحقیق کلمات کلیدی نیز برخوردار است. در ابزار کاوشگر کلمات کلیدی Ahrefs ، اخیراً دستیار هوش مصنوعی جدیدی برای اینکه پیشنهادات کلمات کلیدی بدون دردسر ایجاد شوند، راه اندازی شده است. ازجمله قابلیت‌هایی که در به‌ روزرسانی جدید، مشاهده می‌شوند این است که : می‌توانید پیشنهادات کلمات کلیدی هوش مصنوعی را مستقیماً در پلتفرم دریافت کرده، بدون اینکه در هنگام انجام تحقیقات کلمات کلیدی خود، با ChatGPT به عقب و جلو بروید. جلوتر از منحنی باشید و با Ahrefs از هوش مصنوعی به نفع خود استفاده کنید.

چگونگی تسلط بر بهینه سازی وب‌سایت و سئو فنی

یک وب سایت بهینه شده و از نظر فنی سالم به عنوان پایه‌ای محکم عمل می‌کند و شما را از تأثیر به روز رسانی‌های هسته‌ای بی رحمانه‌ای که ممکن است موتورهای جستجو منتشر کنند، محافظت می‌کند. باتوجه به پیچیدگی الگوریتم‌های جستجو، تجربه کاربری یکپارچه، یکی از عوامل حیاتی در موفقیت سئو زمان بارگذاری سریع و پایبندی به Core Web Vitals است. چنانچه  بر سئوی فنی و حفظ سایت خود در شرایط درجه یک، مسلط باشید  می‌توانید یک تجربه کاربری یکپارچه را ارائه داده ، که با این کار، قابل اعتماد بودن محتوای سایت خود را به  موتورهای جستجو نیز نشان می‌دهید . توجه داشته باشید که با این رویکرد فعال از اینکه  سایت شما در میان معیارهای رتبه بندی همیشه در حال تحول قابل مشاهده و ارزشمند باقی بماند اطمینان خواهید داشت. برای اینکه بتوانید یک ممیزی کامل سئو را برای کشف مسائل فنی و سئوی داخلی وب سایت خود انجام دهید و دقیقاً متوجه شوید که چه چیزی وب سایت شما را عقب نگه می‌دارد، از ابزار حسابرسی سایت Ahrefs استفاده کنید. اخیراً برخی از ویژگی‌های جدید هیجان‌انگیز برای افزایش تلاش‌های تحلیلی شما  توسط این پلتفرم اضافه شده است. چند به روز رسانی کلیدی و ضروری که باید درباره آنها بدانید در ذیل آورده شده است:
 1. معیارهای Core Web Vital (CWV): در طول خزیدن مجدد وب‌سایت، صفحات خود را بر اساس نقاط مختلف داده CWV فیلتر کنید. نمرات CrUX و Lighthouse، تغییرات تاریخی و عملکرد متریک فردی را در گزارش عملکرد تجسم کنید.
 2. ادغام Google Data Studio: گزارش‌های شخصی را با ترکیب داده‌ها از منابع مختلف و تجسم همه چیز در قالب گزارش‌ها و داشبورد، ایجاد کنید.
 3. جستجو بر اساس کد HTML و متن صفحه:  عناصر خاصی را که در حین خزیدن استخراج می‌شوند، مانند ( شناسه‌های Google Analytics ) یا برچسب‌های «هیچ موجودی».جستجو کنید.
 4. فهرست مشکلات برای یک URL خاص: رسیدگی به یک مشکل در یک URL خاص با یک برگه اختصاصی که همه مشکلات مرتبط را نشان می‌دهد ساده می‌شود و امکان رفع‌های جامع را فراهم می‌کند.
 5. گزارش پیوندها در مسائل مربوط به حسابرسی سایت: با، برای اینکه مسائل را به طور مؤثرتری پیمایش کنید، یک برگه گزارش پیوندهای اضافی ایجاد کنید چرا که به آسان شدن تجزیه و تحلیل عمیق در سطح پیوندها کمک می‌کند. به عنوان مثال، برای درک کامل، پیوندهای مربوط به 404 صفحه را مرور و صادر کنید.

راه آسان: استفاده از یک پلاگین سئو برای کمک به بهینه سازی محتوای خود

همچنین یک افزونه SEO وردپرس را برای کمک بیشتر به تلاش‌های بهینه‌سازی شما توسط  Ahrefs راه اندازی شده است. این افزونه جدید، به شما در خودکار کردن  ممیزی محتوا کمک کرده و همچنین  قابلیت مشاهده  چگونگی عملکرد  هر مقاله برای یک کلمه کلیدی هدف انتخابی را خواهد داد. قابلیت‌های کلیدی ذکر شده؛
 •  برای هر مقاله از Yoast، RankMath و AIOSEO «کلمات کلیدی تمرکز» را وارد کنید.
 •   درصد تکمیل حسابرسی در زمان واقعی توسط پیشرفت ممیزی آرام‌تر نشان داده می‌شود.
 •  صادر کردن همه معیارها برای همه مقالات تحلیل شده یا مقالاتی با وضعیت عملکرد انتخاب شده به CSV .
اگر برای قرار دادن سایت خود در بهترین شکل ممکن در سال جدید آمادگی دارید جدیدترین پیشنهادات Ahrefs را بررسی کنید.

چگونه KPIهای سئوی خود را به طور موثرتر اجرا و اندازه گیری کنید

 • اگرچه به روز نگه داشتن وب‌سایت خود با روندهای سئو مهم است – اما هزینه به همین جا ختم نمی‌شود.
 •  موارد مهمی که از ملزومات رقابتی ماندن به شمار می‌رود آن است که مراقب سایت‌های رقیب خود نیز باشید، تشریح استراتژی‌های آن‌ها و  تطبیق استراتژی‌های خود بر این اساس است.
 • موفقیت در سئو تنها دیده شدن نیست. بلکه داشتن عملکرد بهتر از همتایان خود است.
 •  رازهای پیشرو ماندن از منحنی، ارزیابی مجدد معیارهایی که بیشترین اهمیت را دارند و تنظیم مجدد استراتژی خود بر اساس بینش‌های زمان واقعی،هستند.
 • در این چشم انداز در حال تحول، کلید باز کردن موفقیت پایدار سئو توانایی اجرا با دقت و اندازه گیری دقیق، خواهد بود.
 • شما می‌توانید با تشخیص چگونگی تغییرات SERP به طور موثر، شروع کنید.
به عنوان مثال، با ابزار بررسی SERP تاریخی Ahrefs، می‌توانید به گذشته برگردید و ببینید که SERP برای هر پرس و جو در فهرست آنها چگونه به نظر می‌رسد. چنانچه قبلاً از ابزار Ahrefs Site Explorer استفاده می‌کردید، به‌روزرسانی‌های اخیری که آنها در گزارش مروری خود انجام داده‌اند برای شما بسیار متنوع ، هیجان انگیر و دوست داشتنی خواهند بود . نه تنها به طور قابل توجهی سریعتر از نسخه قبلی بارگیری می شود، بلکه به ویژگی‌های جدید زیر دسترسی خواهید داشت:
 • نمودار تاریخ جدید.
 • حالت مقایسه.
 • داده‌های ترافیک پول.
 • حالت سال به سال.
 • به روز رسانی الگوریتم گوگل.
 • گزارش تقویم.
 • گزارش ساختار سایت.
Ahrefs به عنوان یک متحد استراتژیک در چشم انداز سئو که به سرعت در حال تحول است، ظاهر شده و ابزارهایی را فراهم می‌کند که نه تنها برای سرپا ماندن بلکه برای ارتقاء به ارتفاعات جدید نیاز حواهید داشت. استراتژی‌های کلیدی که سئوی شما را در سال 2024 بازتعریف می‌کنند، ازجمله، استفاده هوشمندانه از ابزارهای هوش مصنوعی وتسلط بر سئوی فنی و اجرای دقیق، در این مقاله تشریح  شده‌اند.. نتیجه؛ هم اکنون زمان پذیرش تغییرات و ارتقا عملکرد جستجوی خود است. با مجموعه وسیعی از ابزارها و ویژگی های جدید هیجان انگیز Ahrefs به سمت موفقیت پایدار سئو گام بردارید. با مدل قیمت‌گذاری مبتنی بر استفاده به روز شده آنها، می‌توانید به ویژگی‌هایی که بیشتر به آن نیاز دارید دسترسی داشته باشید. هرچه سریعتر آن را امتحان کنید!    
نظری دارید؟

پیام بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید