7 دلیل برای اینکه محتوا به تصاویر، ویدیوها و تصاویر شگفت انگیز نیاز دارد…

 • ژوئن 20, 2023
 • حسینی
 • 0 نظرات
 • لایک


 چیستی وچرایی استفاده از تصاویرو ویدیوها ی  شگفت انگیز درراستای انتقال ایده ها و جذب  مخاطبان در محتوای آنلاین..؟

  از آنجا که انسان ها موجوداتی بصری هستند و بینایی مسئول 80 درصد از همه چیزهایی است که انسان ها یاد می گیرند، رسانه های  بصری  غنی که  عکس ها، تصاویر، فیلم ها را در خود گنجانده اند - تأثیر زیادی بر موفقیت محتوای نوشتاری و استراتژی های بازاریابی محتوا دارند.

دلایل اهمیت تصاویر بصری در برندسازی و بازاریابی :

 •   محتوای بصری در اشتراک گذاری ایده‌ها سریع‌تر و آسان‌تر عمل میکند.
 • تصاویر چشم نواز ما را مجذوب خود می کند. 
 •  تمرکز بر محتوای بصری  برای درک بهتری از پیامهای  منتقل شده  مورد استفاده قرار میگیرد - . این کار همجنین توسط ویژوال ها برای سرنخ ها، فروش ها و نیروهایی که آنها را هدایت می کنند، انجام می شود. 
 •  مردم به طور مداوم به چیزهایی که در زندگی محبوب جذاب‌تر ومورد تقاضا  هستند  ازقبیل :  افراد، مکان‌ها و محصولات . توجه بیشتری نشان میدهند .
به همین ترتیب محتوای خود را بسازید و با برنامه ریزی صحیح ؛ محتوای خود را با در نظر گرفتن پیام ها، مخاطبان و اهداف آن شروع کنید.

   اما مسئله ی قابل توجه : نیاز به محتوای بصری قانع کننده برای تکمیل هر قطعه محتوا  است که نباید نادیده گرفته شود.. 

در ابتدابرای اضافه کردن محتوای مدنظر نیاز سنجی کنید که چه نوع تصاویر، اینفوگرافیک، ویدئو، انیمیشن و هر رسانه غنی دیگری باید به محتوا درجهت بهبودی پیام رسانی و جذب مخاطبان اضافه شود تا  اثر گذار تر باشد.. هرچه پرقدرت تر وارد عمل شوید دنیای محتوای شما متمایز تر از سایررقبا خواهدبود چراکه استفاده از  رسانه های غنی بصری  محتوای شما را به طور تصاعدی بهبود می بخشد .

 •  به طور متوسط 94%بازدیدهادر محتوای وب حاوی تصاویر بصری مانند تصاویر یا ویدیوها هستند. 
 • ایمیل‌هایی که دارای ویدیو هستندنسبت به ایمیل‌های بدون ویدیو،از نرخ کلیک بسیار بالاتری برخوردارهستند.
 • بااستفاده از اینفوگرافیک  ترافیک وب سایت تا 12 درصد  افزایش می یابد.
 •  به‌ترتیب ۳۵ درصد یا ۲۸ درصد افزایش بازتوییت‌ها را توییت هایی دارند که دارای تصاویر یا ویدیو هستتد. و روزانه بیش از 100 میلیون ساعت ویدیو در فیس بوک؛ پلتفرمی که بیش از 2.9میلیارد کاربر دارد تماشا می شود .

    با توجه به اینکه "خواندن کلمات "به تنهایی می تواند در داستان سرایی تا این حد پیش برود." تصاویر 60000 برابر سریع‌تر" از متن پردازش می‌شوند، بنابراین گنجاندن آنها در محتوا سریعتر به جلب توجه مخاطبان کمک میکند.

   7 دلیل مبتنی برشواهد برلزوم تصاویر جذاب برای محتوا... 

   1. انسان ها تصاویر بصری را ترجیح می دهند .

   فقط به دلیل گستره توجه کوتاه و مدرن ما نیست که تمایل داریم ویدیو، انیمیشن و تصاویر را به متن ترجیح دهیم  بلکه ما انسانها ذاتاً موجودات بصری هستیم.

   به عبارتی دیگر می‌توانیم این اطلاعات را سریع‌تر، بهتر و برای مدت طولانی‌تر به‌دست آوریم و حفظ کنیم.

 •   هضم و به خاطر سپردن آسان تر تصاویر .
 • در دسترس بودن تصاویر  بیش از هر زمان دیگری ..
 • رشدچند برابری مردم در  استفاده از چند دستگاه  در سراسر کره ی  زمین ، که باعث حیاتی شدن محتوای بصری شده است.  احتمالاً به همین دلیل است که در سال 2022، ترافیک اینترنتی از ویدیوها 82٪ از کل ترافیک وب جهانی روی زمین را تشکیل می داد.

   در فضای دیجیتال امروزی،  سرعت جذب به یک تصویر یا ویدیو خیلی بیشتر از جذب کلمات در یک صفحه  است.

  امروزه با وجود تلفن های هوشمند پرسرعت ، کیفیت تصویر بالاتر، اتصالات اینترنتی سریعتر، و محتوا و دسترسی بیشتر به انواع محتوا  ، تغییر چشمگیری در محتوا (و ترجیحات محتوا) رخ داده است. که میتوان انتظار  ادامه  این روند را داشته باشیم.

   2. ویژوال ها یا  تصاویر بصری مناسب می تواند ارتباطات قوی ایجاد کنند..

  باتوجه به زندگی پر سرعت کنونی بسیاری از مردم، درحال حاضر جلب توجه - و حفظ - دامنه توجه  آنها دشوارتر از قبل است. بنابراین  ما به اطلاعات و تجربیات موثر بیشتری  برای اطمینان از جذب مردم نیازمند خواهیم بود.

 •   بااستفاده از بصری میتوان  در (دیدن، خواندن، شنیدن و...) محتوای تولید شده ارتباطاتی ایجاد کنیم که   بر اساس احساسات و پیام‌ها ساخته شده‌اند -و با استفاده از تصاویر خلاقانه و محرک که ستون فقرات موفقیت بازاریابی  به شمار میروند  قوی‌تر می‌شوند.
 •   تصاویر بصری به برندها امکان  شفاف سازی و بهبود بخشیدن  پیامها  را می دهد که ، به تثبیت هویت برندها نیز کمک می کنند. به همین دلیل است که  برندها به «اسم‌های خانگی» تبدیل  شده و در هر نقطه‌ای از طبیعت قابل تشخیص هستند. و این دلیلی است بر این که  تمام دارایی‌های دیجیتالی که یک شرکت در اختیار دارد باید قبل از انتشار علامت‌گذاری شود. به این ترتیب، هنگامی که آنها دوباره در سراسر وب به اشتراک گذاشته می شوند، برند مناسب اعتبار آنها را در حین ایجاد ارتباط با مخاطبان خود دریافت می کند.

    3. بصری ها دید ارگانیک بیشتری ایجاد می کنند.

   روش های جستجو و تعامل افراد  با گوگل بذلیل پیشرفت های روزمره ی  آن نیزمتفاوت است. در حال حاضر عمودهای جستجوی بیشتری در خط مقدم جستجو وجود داردو اکنون بیش از هر زمان دیگری، کاربران بسته به موضوعات مختلفی که در مورد آن تحقیق و جستجو میکنند روش    های تحقیقاتی مختلفی نیز دارند.

    بازاریابان باید این موارد (و سایر عوامل قابل تشخیص) و بهترین روشی را که پیام شما می تواند نمایش داده شود را از نظر نحوه نمایش آن در نظر بگیرند:.
 •   صفحات وب شما
 • رسانه های اجتماعی.
 • جستجو کردن. وقتی اسنیپت ها جلوه های بصری جذابی داشته باشند، عملکرد بهتری دارند. به همین دلیل محتوایی که حاوی تصاویر است CTR  بالاتر ی دارند..

  نحوه تعامل انسان ها با گوگل  به دلیل تغییر مداوم نحوه عملکرد و ارائه پلت فرم آن  در خال  تغییر است .

    Google Discover، یک فید خبری مدیریت‌شده از محتوای آنلاین ارائه‌شده به کاربران Google است  که سیستم‌های خودکار این شرکت فکر می‌کنند برای کاربران خاص جالب و جذاب است.

Googleادر موارد متعدد به استفاده از تصاویر با کیفیت بالا در بخش‌های محتوا توصیه‌ کرده است تا در Discover نمایش داده شود .

   4. تصاویر بصری فاصله های  توجه را کوتاه تر میکنند.

 . یک فرد معمولی می تواند در عرض چند ثانیه حواسش پرت  (یا خسته شود). این به شما زمان زیادی برای جلب توجه نمی دهد.

 • ویدئو
 •  اینفوگرافیک 
 • عکس‌های مرتبط و با کیفیت می‌توانندمفید باشند
 • سر و صدا را بشکنید و به کسانی که بازه توجه کوتاهی دارند برسید.

   مطمئن شوید که توجه مخاطبان خود را به سرعت جلب می کنید! برای از دست ندادن مخاطبان خود  از اینکه :محتوای مفید و ارزشمندی  را برای مخاطبان خود منتشر کرده و به اشتراک گذاشته اید اطمینان حاصل کنید.

   5. تصاویر به یاد ماندنی تر هستند تصاویرنه تنها  فقط در نگاه اول برجسته نمی شوند.  بلکه به خاطر سپردن آنها نیز آسان تر است.

با اضافه کردن تصاویر بصری به یک محتوای تحقیق شده و مفید، در طول زمان مخاطبان زیادی را مجذوب و ارتباط بسیار خوبی برقرار کرده اید. پیامهای منتقل شده در هر محتوا   - حتی تیتر(های) آن - می‌تواند توسط رسانه‌های غنی مکمل مرتبط و به یاد ماندنی تقویت شود.

افزودن تصاویر بصری به هر ارائه به توانایی انسان برای به خاطر آوردن آن تا چند روز بعد تا 65٪ و 80٪ برای یادآوری آن در عرض چند ساعت کمک می کند.

  استفاده  از فلش کارت ها و سایر تصاویر در مدرسه به این دلیل است که بسیاری از ما یادگیرندگان بصری هستیم که می‌توانیم اطلاعات را بهتر، سریع‌تر و آسان‌تر با  استفاده از وسایل کمک بصری درک کرده و حفظ کنیم. 

  بیشتر انسان‌ها اطلاعات بصری را بسیار بهتر، واضح‌تر و طولانی‌تر از کلمات نوشتاری می‌تواننند حفظ کنند. و، این ارتباطات بصری اغلب برای مدت طولانی و گاهی اوقات برای کل زندگی در ذهن باقی می مانند -

   6. ویژوال‌ها می‌توانند به افزایش سرنخ‌ها کمک کنند..

  محتوای بصری  منجر به افزایش تعامل  می شود که اغلب به معنای سرنخ‌های بیشتر است. این مفهوم را با لحن واضح و ثابت برند تطبیق دهید، خواهید دید که  یکی از حیاتی ترین اجزای استراتژی محتوای شما در جای خود قرار خواهد گرفت.

 اما تمام جنبه های استراتژی باید منطقی باشد تا سرنخ های واقعی و با کیفیت ایجاد شود.که شامل موارد ذیل می با شد.:

 • استفاده از رسانه های غنی با کیفیت بالا و مرتبط  . باعث پشتیبانی از پیام شما و ارتباط با مخاطبان می شود.
 • از تصاویر به عنوان ابزاری که هستند استفاده کنید.
 • سؤالات رایج یا ایده های منحصر به فرد را به طور مؤثر توضیح دهید.
 • دلیلی وجود دارد که دارایی های بصری در بازاریابی محتوا همچنان سالانه افزایش می یابد. شواهد فراوانی مبتنی برعلاقه مردم به تماشای یک ویدیو در مقابل خواندن یک سری متن در هنگام یادگیری یک ویدیوی جدید وجوددارد.

  باتوجه به این مسئله : یکی از اهدافی که مداوم باید تکرار شود هدایت مشتریان از طریق ارائه ی  محصول یا خدمات رسانه های غنی مرتبط با محتوای نوشتاری مناسب است که می توانند نتایج باورنکردنی داشته باشند. 

  فراتر از گنجاندن تصاویر مرتبط با محتوا، جنبه کیفیت دیجیتال است . کیفیت تصاویر محصول زمانی از اهمیت ویژه ای برخورداراست که مردم در حال مرور (سپس انتخاب) یک محصول هستند  و بر تصمیم گیری کاربر در طول مسیر تأثیر می گذارد. بیشتر مردم قبل از تشخیص و خواندن کلمات، از جمله عنوان محصول، تصویر(های) صفحه را می بینند. سپس وابسته به  اولین برداشت بصری ،تصمیم خواهند گرفت که: بمانند.. بروند..بخرند یا...

  7. محتوا را می توان به انواع رسانه های غنی تبدیل کرد...

  یکی از چالش‌های همه ی بازاریابان تازه نگه داشتن محتوا بدون تکرار زیاد : (ویرایش، تصویربرداری، تصحیح رنگ، و غیره)  است. – ب و اصطلاحا بدون اینکه مخاطبان خود را با ضرب و   شتم یک اسب مرده خسته کنند.

 دراین مرحله استفاده مجدد از محتوا مورد توجه شما قرار خواهد گرفت.  روش‌های مختلفی برای هدف‌گذاری مجدد داده‌ها وجود دارد که برای تحویل در پلتفرم‌ها/دستگاه‌های خاص و برای مخاطبان خاص بهینه‌سازی شده‌اند، از جمله  :

 •  گوناگونی انواع فرم‌های محتوا برای مراحل مختلفی که  دسترسی به مشتریان را در تمام مراحل خرید ممکن می‌سازد.
 • از گرفتن داده‌های نظرسنجی نترسید،
 • یک پست وبلاگ درباره یافته‌های خود بنویسید، سپس آن را به نمودار دایره‌ای تبدیل کنید .
 • سپس یک اینفوگرافیک، ویدیوی متحرک و  الگوی رفتاری، قبل از صحبت در مورد آن در پادکست ایجاد کنید.

    با استفاده مجدد از محتوای خود به گونه ای که بیشترین حس را برای محتوا و مخاطبان خود داشته باشد، بیشترین بهره را ببرید.

    نتیجه دراماتیک به نظر می رسد، اما:

 • تصاویر بصری تفاوت زیادی در ارزش محتوا ایجاد می کند.
 • بصری بر نحوه هضم محتوا و نحوه درک ، حفظ  و حتی تعامل با آن تأثیر می گذارد.
 • بصری همچنین بر نحوه نمایش محتوا در جستجوی ارگانیک و نحوه واکنش مردم  تأثیر گذار است 
 • . از این به نفع خود استفاده کنید و به مردم (و موتورهای جستجو) کمک کنید تا محتوای شما را سریعتر و کارآمدتر درک کنند...
نظری دارید؟

پیام بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید