یوتیوب ابزارهای خلاقانه ی جدیدی را برای ویدیوهای کوتاه عرضه میکند…

 • آگوست 22, 2023
 • حسینی
 • 0 نظرات
 • لایک
 • YouTube راهکارهایی برای کمک به سازندگان در جهت همکاری  و کشف و ویرایش محتوا و...، ویدیو های کوتاه  را با ابزارهای خلاقانه جدید ارائه می دهد.
 • یوتیوب ابزار Collab جدید را برای همکاری Shorts-screen-Split Screen راه اندازی کرد.از جمله مهارت های  YouTube Shorts این است که  جلوه‌ها، برچسب‌ها و پخش زنده جدید را برای تقویت خلاقیت اضافه می‌کند ، ویدیوهای کوتاه  را در فهرست‌های پخش ذخیره می‌کنند، و ویدیوهای طولانی را دوباره ترکیب می‌کنند.
 • این ویزگیهای جدید که YouTube برای YouTube Shorts معرفی می‌کندباغث تقویت خلاقیت  و  بهبود تجربه کاربر  در پلتفرم ویدیوی کوتاه خود میشود.

گسترش خلاقیت با YouTube Shorts..

از آنجا که محبوبیت YouTube Shorts به سرعت افزایش یافته است در حال حاضر بیش از 2 میلیارد کاربر وارد سیستم شده اند و هر ماه Shorts ها را تماشا می کنند.  به محتوای جدید،

قابلیت شش گانه ارائه شده توسط YouTube به شرح زیر می باشد...

1. ریمیکس با Collab: ابزاری جدید برای همکاری..

 یکی از ابزارهای جدید معرفی شده توسط یوتیوب ابزار  Collab می باشد که  برای ایجاد ویدیوهای کوتاه راه اندازی شده است که سازندگان می‌توانند Shorts را در قالب صفحه تقسیم شده در کنار سایر ویدیوهای YouTube یا Shorts ضبط کنند.

بااین ابزار میتوانید از خلاقیت بیشتری برای استفاده مجدد و پاسخ به ویدیوها و صداهای ویروسی داشته باشید. این طرح‌بندی کنار هم گزینه‌های مختلفی را برای ترکیب مجدد و ترکیب محتوای موجود در شورت‌های جدید فراهم می‌کند. . Collab ابتدا برای کاربران iOS عرضه می شود و طی چند هفته آینده برای کاربران اندروید  نیز قابل استفاده خواهد بود.

2. تقویت محتویات خلاقانه بااستفاده از جلوه ها و برچسب های جدید: 

YouTube Rolls Out 6 Creative Tools For Shorts

YouTube Shorts به طور مداوم جلوه‌ها و برچسب‌های جدیدی را برای سازندگان معرفی می‌کند و به آنها فرصت‌های بیشتری برای ارتباط با بینندگان خود می‌دهد.

یکی دیگراز ویژگی‌های آینده Shortsها  داشتن قابلیت  پرسش و پاسخ است که  سازندگان  میتوانند بامخاطبان خود در ارتباط باشند  و از مخاطبان خود در نظرسنجی استفاده کنند..

3. کشف زنده در shorts:

 یوتیوب در حال آزمایش یک ویژگی جدیدباعنوان  پخش مستقیم عمودی است که برای دستگاه های تلفن همراه  باهدف ارائه ی روشی جدید برای دستیابی به مخاطبان بیشتر بهینه شده است . ازجمله امکانات آن این است که  مستقیماً در فید YouTube Shorts پیدا شوند.. سازندگان می‌توانند با قابل‌کشف‌تر کردن پخش‌های زنده در قالب عمودی تمام صفحه، با بینندگان در بخش‌های بیشتری از YouTube ارتباط برقرار کنند.

4. پیشنهادات ایجاد: تشویق الهام بخش..

YouTube Rolls Out 6 Creative Tools For Shorts

یوتیوب در حال آماده سازی ویژگیهای  جدیدی برای کمک به سازندگاندرجهت ایده گرفتن از همکاران  وکارکردن براساس آن است. 

این ویژگی  میتواند به طور خودکار صداها و جلوه های یک Short را که در حال ریمیکس شدن است بسته بندی و فرآیند تولید محتوای مشتق شده را برای سازندگان ساده کند . همچنین قابلیت تمرکز   روی افزودنی‌های خلاقانه جدید به جای بازسازی اجزای اصلی  را میدهد.

5. ذخیره shorts در لیست پخش:

الهام بخشی شخصی YouTube قابلیت ذخیره ویدیوهای Shorts را مستقیماً از فید Shorts در لیست های پخش اضافه کرده است:

 • این ویژگی جدید به سازندگان اجازه می‌دهد تا محتوایی را که از تماشای آن لذت می‌برند به راحتی جمع‌آوری و سازماندهی کنند.
 • داشتن این لیست پخش انتخاب‌شده از shorts های  دوست‌داشتنی که به‌راحتی در دسترس هستند، الهام‌بخشی را برای سازندگان فراهم می‌آورد که می‌توانند به راحتی به ایده‌های طوفان فکری  خود مراجعه کنند.
 • YouTube  همچنین ایده گرفتن از آثار دیگران را برای سازندگان با ساده‌سازی قابلیت ذخیره Shorts جذاب در فهرست‌های پخش، آسان‌تر می‌کند.

6. ابزارهای ترکیب مجدد:

تبدیل محتوای طولانی یوتیوب با آزمایش ابزارهای ویرایش جدیدی که قراراست بزودی آغازکند امکان تبدیل ویدیوهای افقی به  shorts هارا به سازندگان ویدیو میدهد.

امکانات این ابزارها به شرح زیر میباشد:

 • امکان تقسیم  ویدیوهای طولانی موجود خود.
 •  قاب گرفتن ، بزرگ‌نماییکردن و، برش دادن ویدیوهای طولانی وتقسیم به Shorts عمودی جذاب‌تر .
 • ویژگی‌های جدید به سازندگان این امکان را می‌دهد که از بخش‌های کلیدی ویدیوهای طولانی خود دوباره استفاده کنند و با حفظ عناصر بصری ضروری، آنها را به Short تبدیل کنند.

نتیجه:

به طور خلاصه یوتیوب همچنان به ارتقای پلتفرم Shorts خود با ابزارها و قابلیت‌های خلاقانه جدید ادامه می‌دهد. همانطور که YouTube میکس مشترک، ادغام پخش زنده، درخواست‌های پیشنهادی و موارد دیگر را ارائه می‌کند، سازندگان میتوانند از گزینه‌های بیشتری برای تولید ویدیوهای کوتاه جذاب استفاده کنند.نظری دارید؟

پیام بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید